Horkolásvizsgálat altatásban

 

A kórházunkban végzett alvásvizsgálat a lehető legteljesebb képet nyújtja az alvás alatti rendellenességek és azok lehetséges okainak feltárásához. Az alvásvizsgálat megmutatja az alvás minőségét és mennyiségét, lehetővé teszi az alvás közbeni élettani folyamatok megfigyelését, információkkal szolgál a páciens agyi elektromos tevékenységéről, szívritmusáról, véroxigén szintjéről, szájon és orron keresztüli légáramlásáról, horkolásáról. A szakorvos így a vizsgálati eredmények kiértékelésénél az alvás közbeni fizikai tevékenységet is nyomon tudja követni.


Az alvásviszgálat előtt, első lépésként mindig teljes fül­-orr­-gégészeti vizsgálatot végzünk. Kivizsgálunk minden olyan anatómiai tényezőt, amely hozzájárulhat a panaszok kialakulásához. Ilyen az orrsövényferdülés, az orrkagyló duzzanat, orrpolyp, orrmandulák, garatmandulák, nyelvcsap, orrgarat, garat teljes vizsgálata.

 

 

Ezt követően alvásvizsgálatot végzünk, pácienseinket saját otthonukban alvás közben diagnosztizáljuk. Így szakorvosaink a teljes fül-orr-gégészeti és alvásdiagnosztikai kórkép alapján tesznek javaslatokat a kezelési irányokra és a terápiás módszerekre, a klasszikus műtéti eljárásoktól a legkorszerűbb rádiófrekvenciás és lézeres megoldásokig.

 

Visszahívást kérek